1. صفحه اصلی
  2. NFT ها

NFT چیست؟

حتماً شنیده اید که چگونه اقلام دیجیتال مبتنی بر NFT میلیون ها دلار فروخته شده است. خوب، این همه را مجبور کرده است که به فناوری در حال ظهور و مزیت درک شده ای که برای دارندگان یا صادرکنندگان NFT ​​ارائه می دهد توجه کنند. و بنابراین، سؤال این است: 

NFT چیست و چرا به یک پدیده جهانی تبدیل شده است؟

 به بیان ساده، NFT فناوری است که مالکیت و منحصر به فرد بودن اقلام را، چه دیجیتالی و چه غیر دیجیتالی، اعمال می کند. ببینید، ویژگی اصلی NFT غیرقابل تعویض بودن است. بنابراین، برخلاف ارز دیجیتال و سنتی، قابل تعویض نیستند. بدانید که ارزهایی مانند بیت کوین و دلار آمریکا قابل تعویض هستند زیرا واحدهای آنها قابل تعویض هستند. به عنوان مثال، یک واحد بیت کوین همیشه برابر با با یک واحد ییت کوین دیگر است، مشابه اینکه یک دلار آمریکا برابر با یک دلار آمریکا ی دیگر است. در اصل، وقتی یک بیت کوین وام می‌گیرید، نیازی نیست دقیقاً همان سکه‌ای را که قرض گرفته‌اید به وام‌دهنده پس بدهید. در این سناریو، هر یک واحد بیت کوین کافی است. با این حال، وقتی صحبت از NFT ها می شود، قضیه برعکس است. توجه داشته باشید که هر NFT دارای شناسه های منحصر به فردی است که آنها را از سایر NFT ها متمایز می کند. به این ترتیب، هیچ دو NFT یکسان نیستند، حتی اگر از نظر ظاهری مشابه به نظر برسند. همیشه راهی برای تشخیص تفاوت بین دو یا چند NFT وجود دارد، به همین دلیل استفاده از آنها به عنوان یک وسیله پرداخت دشوار است. به طور خلاصه، NFT ها منحصر به فرد بودن دارایی های دیجیتال را حفظ می کنند. با این کار، غیرممکن است که یک دارایی دیجیتال را با دیگری اشتباه بگیریم، زیرا دارای اطلاعاتی است که به ما امکان می دهد صحت و متمایز بودن آنها را رمزگشایی کنیم.

بیشتر بخوانید

از توضیح کوتاه تیدا فای در مورد نحوه عملکرد NFT، متوجه خواهید شد که NFT راهی برای ایجاد منحصر به فرد بودن آیتم های دیجیتالی ارائه می دهد. پیش از این، پیاده سازی و تأیید ویژگی های منحصر به فرد اقلام دیجیتال، از جمله موسیقی، هنر، کلکسیون و غیره غیرممکن بود. با NFT، اکنون می‌توان ابر داده‌هایی را پیوست کرد که هر کسی می‌تواند به راحتی اطلاعاتی مانند هویت سازنده، روز ایجاد و گاهی اوقات امضای سازنده را تایید کند. و ممکن است از خود بپرسید: چه تضمینی وجود دارد که این اطلاعات ضد دستکاری باشند؟

NFT در بلاک چین وجود دارد. و همانطور که دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم به زیرساخت امنیتی یک شبکه بلاک چین وابسته هستند، NFT ها نیز به همان سیستم متکی هستند. به عبارت دیگر، متادیتا یا شناسه منحصربه‌فردی که هر NFT را متمایز می‌کند، در یک دفتر کل توزیع‌شده ذخیره می‌شود که جعل یا حذف آن تقریباً غیرممکن است. با این سیستم، NFT ها تحت چارچوب های پایگاه داده متمرکز نیستند که می تواند ایمنی آنها را تضعیف کند. در عوض، تمام داده‌هایی که از این NFT‌ها پشتیبان می‌گیرند، در پایگاه‌های داده‌ای که در یک شبکه بلاک چین پخش می‌شوند ذخیره می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که هیچ نقطه حمله‌ای وجود ندارد.

ما در این صفحه سایت ها و ابزارها معتبر و مرتبط با ان اف تی ها را برای شما معرفی کردیم

این صفحه و کلیه صفحات تیدافای به طور منظم به روز میشود.

فهرست