1. صفحه اصلی
  2. CFD های بیت کوین

پلتفرم های CFD بیت کوین

معاملات CFD که به عنوان یک معاملات مشتقه محسوب می‌شود می‌تواند جلوی ضرر فروشنده یا خریدار را در خریدهای آتی بگیرد. در کلام بهتر در معاملات آتی (فیوچرز) یک فروشنده با فروش ۱۰ واحد از یک رمز ارز به قیمت ۱۰ دلار با خریدار توافق می‌کند؛ اما بعد از دو ماه که زمان سررسید انجام قرارداد است، قیمت آن رمز ارز به ۱۵ دلار افزایش پیدا کرده است.

در معاملات فیوچرز باید فروشنده این ضرر را به جان بخرد و کسی نیز تعهدی برای پرداخت ضرر او ندارد؛ اما این داستان باعث شد که کم‌کم فروشنده‌ها در زمان‌های تورمی و مواقعی که اقتصاد در حالت نامساعدی به سر می‌برد از حضور در بازارهای آتی خودداری کنند.

بیشتر بخوانید

این موضوع برای اقتصاد چندان جالب نبود. از این رو بازار CFD ابداع شد. در این بازار خریدار و فروشنده بر سر یک قیمت به توافق می‌رسند و طرفین بر آن پایبند می‌باشد. در واقع افزایش یا کاهش قیمت ها موجب ضرر یا سود طرفین نمی‌شود

این موضع در خصوص بیت کوین نیز صادق است و پلتفرم های بوجود آمده اند که امکان این نوع معاملات را برای بیت کوین نیز به کاربران خود ارئه می کنند.

ما در تیدافای به بررسی تخصصی، مقایسه و معرفی برترین پلتفرم های معاملات CFD بیت کوین پرداخته ایم  و در این صفحه آنها را برای شما لیست کرده ایم.

این صفحه و کلیه صفحات تیدافای به طور منظم به روز میشوند.

فهرست