چند نکته معاملاتی برای دوام آوردن در بازار نزولی

در بازار  نزولی اولین کاری که باید انجام دهید این است که باید مراقب باشید تا پول خود را از دست ندهید . در چنین بازاری شما مجبورید که هوشمندانه پیش بروید . ما اینجاییم تا با تقویت مهارت های شما مانند یک معامله گر حرفه ایی عمل کنید ، اگر بتوانید در زمانی که اوضاع رو به نزول است درآمد داشته باشید شک نکنید که در شرایط عادی و صعودی سود شما 10 برابر خواهد بود . این همان فرصتی است که می توانید مهارت های خودتون در این زمینه رو کامل کنید ،برای کمک به شما در رسیدن به این هدف، در اینجا چند نکته ضروری برای آماده نگه داشتن حساب معاملاتی خود برای زمانی که اوضاع تغییر می کند، آورده شده است.

بازار نزولی

نکته اول :توقف ضرر . (SL)

 اگر به ضرر های توقف اشاره نکنم، این چه نوع راهنمای بقای بازار نزولی خواهد بود؟

همانطور که قبلاً میدانید، ضرر های توقف، سفارش های فروش هستند که در سطوح پشتیبانی خاص انجام میدهید. ایده در اینجا این است که اگر قیمت به این نقطه برسد، احتمالاً پایینتر می‌رود زیرا حمایت را نقض کرده است. آنها همچنین راه اصلی کاهش ریسک خود در معامله هستند. اگر توقف ضرر شما 9 درصد زیر ورودی تعیین شده باشد، به این معنی است که اگر اوضاع به سمت جنوب پیش برود و قیمت ها شروع به کاهش کنند، شما به 9 درصد ضرر در سرمایه خود محدود می شوید. عالی نیست، اما بسیار بهتر از گیر کردن در دست گرفتن کیف با ادامه کاهش قیمت ها است. در یک بازار گاو نر، احتمالاً می‌توانستید آن را نگه دارید و در نهایت قیمت دوباره بازگردد. هر چند اینجا نیست. در یک بازار نزولی، اگر استاپ ضرر را تعیین نکنید، سرمایه در بازار گیر می کند. در آن مرحله، شما دیگر یک معامله گر نیستید زیرا کاری نمی توانید انجام دهید. یک تکنیک عالی که می توانید برای استاپ ضررها از آن استفاده کنید، تنظیم یک استاپ انتهایی است. به این ترتیب اگر قیمت بالا برود، استاپ ضرر شما نیز به دنبال دارد. اگر به دلایلی هدف خود را از دست بدهید، حداقل نزدیک به ورودی شما اجرا می شود. اغلب قفل کردن در سود و و از بین بردن تمام ریسک در تجارت خود.

نکته 2 : سود ببرید . (TP)

سود بردن که به عنوان هدف نیز شناخته می شود، نوع خوبی برای خروج از معامله است.

اهدافی وجود دارند که به ما کمک می‌کنند تا در سطح، هم سطح باشیم. وقتی قیمت‌ها بالا می‌روند وسوسه‌انگیز است که مدام بگویید: «به محض اینکه به X رسید، می‌فروشم. به محض اینکه به Y رسید! به محض ضربه زدن به Z!!!”. در نهایت افزایش قیمت متوقف خواهد شد، شما خروج خود را از دست خواهید داد، و حرص و طمع بهترین شما را خواهد گرفت. ترفند در اینجا این است که اهداف خود را در سمت پایین نقاط مقاومت مهم قرار دهید. به این ترتیب می توانید با موفقیت از بازار خارج شوید و سود خود را با خود ببرید و به تجارت بعدی بروید.  نکته کلیدی دیگر این است که چندین هدف تعیین کنید. این به شما این امکان را می دهد که خطرات خود را کاهش دهید در حالی که همچنان برنده بزرگی هستید. هنگامی که یک سکه شروع به حرکت می کند، شما می خواهید به اهداف خود ضربه بزنید – بازدهی بالاتر و بالاتری را قفل کنید. همانند توقف ضرر، می‌توانید از ربات‌ها برای تعیین سود پس‌انداز نیز استفاده کنید. این به شما این امکان را می‌دهد که با افزایش قیمت، فروش را متوقف کنید و فقط زمانی که همه چیز تغییر کرد، ماشه را فشار دهید.

نکته 3: SL و TP خود را در مکان های مناسب تنظیم کنید .

اگر استاپ ضرر و اهداف خود را با قیمت های اشتباه تنظیم کنید، نکات بالا به نوعی بی فایده هستند. اینجا جایی است که تحلیل تکنیکال (TA) و همه چیزهای هیجان انگیز وارد عمل می شود. خواندن نمودارها، بررسی حجم، استفاده از الگوریتم‌ها و موارد دیگر.

در پایان روز، واقعاً به تشخیص روند ختم می شود. به عنوان یک معامله گر، شما همیشه می خواهید با روند پیش بروید. در بازار نزولی، این روند نزولی و به سمت راست است. بنابراین، مگر اینکه شما کوتاهی کنید، این به شما بستگی دارد که به مواردی که یک سکه صعودی است توجه کنید. پرش در لحظاتی که شروع به مهتاب شدن می کند و قبل از اینکه روند اصلی را از سر بگیرد، پول نقد می شود.

این می تواند در هر زمان و برای هر سکه ای اتفاق بیفتد. برخی از اخبار خوب یا تغییرات در احساسات بازار، یک سکه را به چرخه دنده تبدیل می کند و باعث افزایش قیمت می شود. یک تحلیلگر ماهر می تواند این تغییرات را فوراً تشخیص دهد و بداند چیزی تغییر کرده است. سپس این موضوع صرفاً به کار بردن الگوهایی است که در گذشته به خوبی کار کرده اند و محاسبه محل خروج. نکته کلیدی که در اینجا باید در نظر داشت این است که TA یک توپ کریستالی نیست. ما نمی توانیم آینده را پیش بینی کنیم و بازار همیشه می تواند غیرقابل پیش بینی رفتار کند. در عوض، TA قوی به شما کمک می کند تا بهترین پیش بینی های ممکن را با اطلاعاتی که دارید انجام دهید.

ما تاجر هستیم، نه قمار باز، و تحلیل تکنیکال چیزی است که تفاوت را ایجاد می کند.

نکته 4: یک جامعه داشته باشید .

تجارت کریپتو یک میدان جنگ است. و شما به تنهایی وارد یک منطقه جنگی نمی شوید، پس چرا خودتان تجارت کنید؟

وقتی نوبت به برنده شدن در این فضا می‌رسد، نمی‌خواهید مغلوب شوید. هر بار که خرید را فشار می دهید، شخص دیگری فروش را فشار می دهد. هر بار که شما می فروشید، پسر دیگری در حال خرید است. یا شما در حال برقراری تماس بد هستید – یا او. مرد طرف معامله تیمی متشکل از تحلیلگران، ربات‌ ها و آخرین اخبار را در اختیار دارد، بهتر است بازی برتر خود را بیاورید. یا خوش شانس باشید – و معامله گران واقعی به شانس متکی نیستند. راه برای مساوی کردن زمین بازی در اینجا داشتن یک جامعه قوی است. این به معنای داشتن یک مربی است که می داند آنها چه کار می کنند. داشتن همسالانی که بتوانید روی آنها حساب کنید. و حتی، برخلاف شهود، داشتن افرادی که از شما تجربه کمتری دارند. تعجب خواهید کرد که هر چند وقت یکبار اشتباهی را که با نصیحت کردن به شخص دیگری مرتکب می شوید، متوجه می شوید.

یک جامعه خوب سر و صدا را کاهش می دهد تا فقط موارد ضروری را که شما باید بدانید ارائه می کند. آنها در زمینه تحلیل تکنیکال تخصص عمیقی خواهند داشت و به اندازه کافی جسور خواهند بود که پیش بینی کنند (هرگز به کسی که می خواهد “تدریس” کند اعتماد نکنید، اما پول خود را در جایی که می خواهد خرج نمی کند).

نکته: SL (توقف ضرر) و TP(سود) خود را همزمان تنظیم کنید . 

دانستن اینکه چه زمانی می خواهید بفروشید بسیار عالی است، اما اگر هشدار شما در ساعت 4 صبح اعلام شود و برای تغییر سفارش خود از خواب بیدار نشوید، ممکن است بیهوده باشد.

اکثر صرافی ها یا به شما اجازه می دهند سود برداشت یا توقف ضرر تعیین کنید، اما نه در همان زمان. خوشبختانه ابزارهایی در دسترس هستند که این قابلیت را ارائه می دهند. یک گزینه جدید اما محکم در این جبهه سیگنال است. تنظیم هشدارها با بلاک‌فولیو می‌تواند کوتاه‌مدت کار کند، هر کسی که به دنبال جدی گرفتن در مورد معامله است، باید ابزارهای مناسب برای کار را در نظر بگیرد.

 حرف آخر : 

اگر این کارها را انجام دهید، می‌توانید مهارت‌های خود را بهبود ببخشید و در عین حال ضررهای خود را به حداقل برسانید و دستاوردهای خود را محدود کنید با استفاده از استاپ ضرر، ریسک خود را محدود کنید. با استفاده از سود بردن، حرص و طمع خود را کنترل کنید. با استفاده از تحلیل تکنیکال، ورود و خروج هوشمندانه انجام دهید و با داشتن یک انجمن شانس خود را افزایش دهید.

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. اگر کسی را می شناسید که به اندازه کافی شجاع است که در این بازار معامله کند، آن را برای او ارسال کنید. ما حتی در این بازار نزولی سخت بازدهی دو رقمی به دست آورده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست