1. صفحه اصلی
  2. کیف پول کاغذی

کیف پول های کاغذی

در صفحه کیف پول سخت افزاری و دسکتاپ در خصوص مکانیزم کیف های پول و کلید خصوصی آن توضیح دادیم. کیف پول از نظر ساختار ارتباطی با شبکه به دو نوع کیف های داغ (HOT) و سرد (COLD) تقسیم می شوند، کیف پول های سرد کیف پول های آفلاین هستند که کلید خصوصی آدرس کاربر را از خطرات اینترنت محافظت می کنند؛ و کاربران برای ارسال رمزارز خود کیف را به صورت دستی به اینترنت متصل می کنند. که کیف پول های کاغذی و سخت افزاری کیف پول های سرد هستند. در طرف دیگر کیف پول های داغ نرم افزار هایی هستند که داده های حساس کاربر را روی تلفن هوشمن و یا رایانه کاربر و یا حتی روی سرور ها ی ابری نگهداری می کنند که در این حالت اتصال دائم با شبکه اینترنت برقرار است و این داده ها در معرض ریسک قرار دارند. به طور کلی هر کیف پولی به غیر از کاغذی و سخت افزاری کیف پول داغ محسوب می شوند.

بیشتر بخوانید

از میان کیف های پول داغ کیف پول کاغذی به کاربر اجازه می دهند که کلید خصوصی آدرس خود را به صورتی فیزیکی نگهداری کند. در این حالت کاربر اطلاعات حساس خود را چاپ کرده و در محلی امن نگهداری می کند. برای تولید کیف پول کاغذی پس از ایچاد آدرس کیف بر روی شبکه آدرس خصوصی و عمومی کاربر برای چاپ کردن آماده می شود که در اغلب موارد با کد QR جهت تسهیل فرآیند اسکن آدرس در هنگام ارسال و ارتباط با اینترنت همراه است.از آنجایی که  ارتباط کیف های پول کاغذی پس از ایجاد با اینترنت قطع می شود این نوع کیف پول بیشتر مناسب کاربرانی است که قصد نگهداری بلند مدت(هولد) رمزارز خود را دارند.

البته از آنجایی که  ریسک گم شدن، دزیده شدن و به هرنحو دیگری آسیب دیندن کیف های پول کاغذی نیز وجود دارد این نوع کیف پول مخالفان خود را نیز دارد.

ما در تیدافای به بررسی تخصصی، مقایسه و معرفی برترین کیف های پول کاغذی میپردازیم و در این صفحه آنها را برای شما لیست میکنیم.

این صفحه و کلیه صفحات تیدافای به طور منظم به روز میشوند.

فهرست