1. صفحه اصلی
  2. صرافی غیر متمرکز و سواپ

صرافی های غیر متمرکز، صرافی های تعویض توکن و پلتفرمهای امور مالی غیر متمرکز | Defi, DEX, and Token Swap exchanges

جدا از اینکه دلیل حضور شما در قلمرو رمز ارز ها و تکنولوژی بلاکچین چیست برای فعالیت در اکثر صرافی ها و پلتفرم های مالی رمز ارزها نیاز به طی کردن مراحلی احراز هویت دارید، که در تضاد با ذات بلاکچین یعنی ناشناس و غیر متمرکز بودن میباشد.

صرافیهای غیر متمرکز، صرافی های تعویض توکن و پلتفرم های امور مالی غیر متمرکز برای رفع این مشکل ایجاد شده اند.

بیشتر بخوانید

صرافی های غیر متمرکز DEX (Decentralized exchanges) بوجود آمده اند تا به کاربران در انجام معاملات رمزارز ها بدون نیاز به ارائه مدارک شناسایی به صرافی کمک کنند؛ این صرافی حتی دارایی های رمزارزی کاربران خود را در کیف پول امانی نزد خود نگهداری نمیکنند و کاربران برای استفاده باید کیف پول خارجی خود را به صرافی متصل کنند.

و اما با توسعه توکن ها بر بستر بلاکچین اصلی یک شبکه نوعی صرافی غیر متمرکز برای تبادل توکن های هر شبکه با سایر توکن ها و رمزارز بومی آن شبکه ظهور کرد که به نام سواپ (Swap) شناخته میشود و مکانیزم آن کمی متفاوت از صرافی های غیر متمرکز است.

و در آخر پلتفرم های امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای DeFi (Decentralized Finance) که فرآیند امور مالی را بر بستر بلاکچین و دفاتر امن توزیع شده غیرمتمرکز انجام میدهند زنجیره تمرکزدایی را تکمیل کرد که بوسیله آن بر خلاف پلتفرم های سنتی امور مالی مانند بانک ها و موسسات مالی کارمزد ها بسیار ناچیز بوده و کاربران میتوانند دارایی های دیجیتالی و رمز ارزهای خود را با کمترین کارمزد در کیف پول امن دیجیتالی خود بجای بانک نگهداری کرده و یا از امکانات پلتفرم های امور مالی غیرمتمرکز مانند سپرده گذاری، انتقال وجه و سایر امکانات بدون نیاز به تایید و یا دخالت شخص ثالثی استفاده کنند.

ما در تیدافای به بررسی تخصصی و فنی، مقایسه و معرفی برترین صرافیهای غیر متمرکز، صرافی های تعویض توکن و پلتفرم های امور مالی غیر متمرکز میپردازیم و در این صفحه آنها را برای شما لیست میکنیم.

این صفحه و کلیه صفحات تیدافای به طور منظم به روز میشوند.

فهرست