صنعت بازی GameFi

صنعت بازی با معرفی فناوری بلاکچین شاهد تحول عظیمی بوده است. در واقع، با استفاده از قدرت مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، بازی‌ها اساساً به گسترش دنیای واقعی ما تبدیل می‌شوند، زیرا برای زمان بازیکن ارزش قائل هستند و ارزشی در دنیای واقعی دارند.

GameFi، همانطور که در حوزه رمزنگاری نامیده می‌شود، اکنون بزرگ‌تر از همیشه است و صدها و نه هزاران بازی مبتنی بر بلاک چین به طور منظم توسعه می‌یابند، و برترین‌های آن سال‌ها بر فضای کریپتو تسلط دارند.

امروز، ما قصد داریم به حوزه GameFi بپریم و در مورد اینکه چگونه DeFi و NFT ها حوزه بازی را برای بهتر شدن تغییر دادند، بحث کنیم.

GameFi

اما قبل از اینکه عمیقاً در دنیای GameFi، بازی‌های کسب درآمد (P2E) و DeFi غوطه ور شویم، ابتدا باید به این موضوع بپردازیم که هر یک از این فناوری‌ها چیست و چه چیزی در رشد کلی فضا نقش داشته است.

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و نقش آنها در GameFi

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT

توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) اساساً ارزهای دیجیتال غیرقابل تقسیم هستند، که در آن هر ارز رمزپایه‌ای که به‌عنوان یک NFT ساخته می‌شود، کاملاً منحصر به فرد است.

به عنوان مثال، یک توکن قابل تعویض، یک ارز دیجیتال است که از نظر ارزش با توکن دیگری برابر است.

فرض کنید 1 برابر اتر (ETH) خریداری می کنید. خوب، آن 1x اتر (ETH) همیشه از نظر ارزش با هر 1x ETH دیگر برابر خواهد بود.

اگر یک اسکناس 100 دلاری خریداری کرده باشید، همیشه با اسکناس 100 دلاری دیگر قابل تعویض است. NFT ها واقعاً اینگونه نیستند، زیرا هر NFT دارای ویژگی های منحصر به فردی است که از نظر ارزش متفاوت است.

علاوه بر این، می‌توان از آن‌ها برای نشان دادن اقلام ملموس و ناملموس استفاده کرد و عمدتاً در بالای بلاک‌چین اتریوم (ETH) با استفاده از توکن ERC-721 راه‌اندازی شدند، اما با گذشت زمان، در بسیاری از بلاک‌چین‌های دیگر به طور گسترده در دسترس قرار گرفتند.

در بحث NFTها، همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که آنها غیرقابل تعامل، تقسیم ناپذیر، تخریب ناپذیر و توکن هایی هستند که می توانند به راحتی و همیشه برای تأیید در دسترس باشند، زیرا آنها در بالای بلاک چین هایی که دارای دفتر کل عمومی هستند ساخته شده اند. آنها می توانند آدرس های کیف پولی که در ابتدا NFT مورد نظر را ایجاد کرده اند را بررسی و کاوش کنند. علاوه بر این، با توجه به این واقعیت که بلاک‌چین‌ها دارای سطح بالایی از رمزنگاری هستند، و همچنین شبکه غیرمتمرکز گره‌ها یا ماینر هایی که شبکه را اداره می‌کنند، تقریبا غیرممکن است که کسی یک NFT و مالکیت اطراف آن را از بین ببرد یا حذف کند. علاوه بر این، NFT ها قابل تکرار نیستند و هر یک از آنها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند که به ما امکان می دهد آنها را متمایز کنیم. هر NFT دارای ابرداده است که اطلاعات مربوط به سازنده اصلی خود را دارد، که می تواند در تأیید هر NFT بسیار مفید باشد.

در حوزه بازی، این NFT ها می توانند تقریباً هر چیزی را که بازیکن در دنیای مجازی پیدا می کند یا با آن تعامل می کند، مانند سلاح، پوست، مواد غذایی، زمین و غیره نشان دهد.

اما قبل از اینکه به عمق نقش NFT ها در فضای GameFi بپردازیم، باید بررسی کنیم که GameFi چگونه صنعت بازی را به طور کلی تغییر داده است.

چگونه بازی DeFi با بازی های سنتی متفاوت است

DeFi game

برای اینکه واقعاً درک درستی از تفاوت یک بازی DeFi در مقایسه با بازی‌های سنتی به میان بیاوریم، ابتدا باید به این موضوع بپردازیم  منظور ما از «بازی‌های سنتی» چیست. و سیستم آنها چگونه کار می کند. این بازی‌ها معمولاً توسط یک شرکت و بازی‌های نقش‌آفرینی چند نفره (MMORPG) توسعه می‌یابند. این بدان معناست که بازیکنان می توانند برای یک حساب کاربری ثبت نام کنند، یک طراحی شخصیت را انتخاب کنند، یک قسمت را انتخاب کنند، و شروع به کاوش در جهان بازی کنند، و همچنین ماموریت های خاصی را در آن به عنوان وسیله ای برای دریافت جوایز درون بازی حل کنند.

اکثر این بازی‌ها همچنین دارای تراکنش‌های خرد هستند، که در آن بازیکن اساساً از کارت اعتباری، کارت نقدی یا کیف پول الکترونیکی خود به عنوان وسیله‌ای برای خرید یک کالا استفاده می‌کند، که معمولاً تقویت‌کننده پوست، سلاح، تجربه (EPX) یا هر چیز دیگری که ممکن است به‌عنوان وسیله‌ای برای بهبود تجربه کلی خود در درازمدت منظور شود.

با این حال، موضوع اصلی  این است که شرکت ها کنترل و مالکیت کامل همه موارد درون بازی را دارند.

کاربران به معنای واقعی کلمه به شرکت‌ها برای آیتم‌های درون بازی پول می‌پردازند که هرگز نمی‌توانند به پول واقعی تبدیل شوند، بازیکنان اساساً پول را به آیتم های مجازی ذخیره شده در سرورهای متمرکز شرکت می ریزند، جایی که شرکت هنوز تمام مالکیت آن موارد را در اختیار دارد.

در حالی که بازی‌های خاصی هستند که به بازیکنان این اجازه را  می‌دهند تا آن آیتم‌ها را به ارز درون بازی بفروشند، آنها نمی‌توانند در هیچ مقطعی از زمان، آن‌ها را به دلار نقد کنند، مگر اینکه کل حساب را بفروشند، که این کار هم  محدودیت دارد. تصور کنید برای کالاهای مجازی که می توانید ببینید پول پرداخت می کنید و درون حساب بازیکن است اما مالکیت کامل آنها را بازیکنان ندارند، . وقتی می گوییم بازی سنتی، منظور ما همین است.

 

با معرفی توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، بازیکنان دیدند که اساساً می‌توانند هر چیزی را توکن کنند، از جمله هر آیتم مجازی را که می‌توان به عنوان تصویر، ویدیو یا صدا صادر کرد.

شرکت ها نیز متوجه این موضوع شدند و بازی های خود را بر اساس این مدل کسب و کار توسعه دادند. اینجاست که شاهد ظهور بازی های بازی برای کسب درآمد (P2E) بودیم.

اکنون، همانطور که از نامش پیداست، وقتی به بازی‌ها برای کسب درآمد (P2E) نگاه می‌کنیم، این اساساً یک مدل بازی است که در آن بازیکنان برای انجام بازی به روش‌های متعدد پاداش دریافت می‌کنند.

به عنوان مثال : توکن 1 (TOKEN1) و توکن 2 (TOKEN2) وجود خواهد داشت.

 توکن 1 ارز دیجیتال بومی پلتفرم خواهد بود. این توکن را به عنوان نمادی با امتیاز بالاتر و به عنوان یک الزام برای بازیکنان برای ورود به بازی، خرید آیتم های درون بازی و دریافت ارز هر زمان که آیتم های درون بازی را می فروشند، در نظر بگیرید. این ارزی است که می‌تواند بازی را اداره کند، یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) تشکیل دهد، یا توکنی که می‌تواند برای ایمن کردن بلاک‌چین زیربنایی که بازی در بالای آن ایجاد شده است، قرار گیرد. این رمزی خواهد بود که همیشه می‌تواند با یک استیبل کوین یا هر ارز رمزنگاری محبوب دیگری که بعداً می‌تواند با ارز FIAT مبادله یا معامله شود. این توکن نشان می دهد که چگونه بازیکنان می توانند چیزهایی را که در بازی دریافت می کنند و به ارزهای فیات مانند USD، EUR، GBP و غیره تبدیل کنند.

سپس توکن 2 وجود دارد که معمولاً ارز دیجیتال ثانویه ای است که در بازی استفاده می شود و بازیکنان می توانند به سادگی با انجام بازی به آن دست پیدا کنند و سپس در داخل بازی برای تکمیل اهداف یا وظایف خاص استفاده کنند. این ممکن است نشانه‌ای باشد که پس از اتمام هر بازی دریافت می‌کنند یا نشانه‌ای باشد که برای ساختن یا فعال کردن هر قابلیت دیگری در بازی که ممکن است بازی داشته باشد، لازم است.همچنین ممکن است آنها را با توکن دیگری تعویض کرد.

حالا تصور کنید بازیکنی صدها ساعت را صرف بازی کردن کند یا فقط بازی کند و سعی کند بالاترین امتیاز و کمیاب‌ترین آیتم‌ها را در بازی به دست آورد.

در بازی‌های سنتی، این آیتم‌ها  در زمانی که بازیکن بازی را ترک میکند در حسابشان باقی می‌ماند و تنها ارزشی که دارد فقط لذتی است که از بازی به دست می آید.

علاوه بر این، اگر شرکتی که در ابتدا بازی را ایجاد کرده بود، ورشکست شود یا سرورها را ببندد، همه آیتم‌های درون بازی برای همیشه پاک می‌شوند و غیرقابل دسترس می‌شوند.

اما، در صنعت بازی GameFi، هر آیتم درون بازی که بازیکن در نهایت دریافت می‌کند، مستقیماً به کیف‌پول‌های ارزهای دیجیتال او که به بازی مرتبط هستند، منتقل می‌شود.

بلاک چین زیربنایی بازی معمولاً از طریق استفاده از یک شبکه غیرمتمرکز از گره‌ها یا ماینرها اجرا می‌شود، که همگی ممکن است یک کپی کامل از کل بلاک چین را ذخیره کنند، و این تضمین می‌کند که هر زمان که یک ماینر منفرد یا حتی  گره کامل آفلاین شود. ، بلاک چین می تواند ادامه یابد و بازیکن می تواند در هر لحظه از زمان به تمام موارد خود در قالب یک NFT که با انجام بازی دریافت کرده یا به دست آورده است، دسترسی کامل داشته باشد.  علاوه بر این، بازیکنان همیشه فرصت تبدیل یا به عبارت دیگر، فروش هر یک از این اقلام NFT را برای ارز دیجیتال دارند، که بعداً می‌توانند آن را به ارز فیات  تبدیل کنند.

این اساساً به این معنی است که به بازیکن همیشه این فرصت داده می شود تا زمان و تلاش خود را برای بازی و تسلط بر بازی به ارزهای واقعی تبدیل کند، که این امکان را برای سطح بسیار بالاتری از ارزش مرتبط با بازی فراهم می کند.

در طول چندین سال آینده، حتی ممکن است شاهد باشیم که این پروژه‌های GameFi به شغل واقعی و واقعی برای بازیکنان تبدیل می‌شوند، جایی که آنها اساساً 40 ساعت یا بیشتر در هفته بازی می‌کنند و تنها با تجربه دنیای درون‌بازی و کسب درآمد دستمزد زندگی می‌کنند. 

چگونه NFT به مالکیت بازی کمک می کنند

اکنون، برای اینکه ما به درستی درک کنیم که NFT ها چگونه به مالکیت درون بازی کمک می کنند، ابتدا باید کمی عمیق تر به نحوه عملکرد آنها و اینکه اساساً چه چیزی باعث می شود آنها این سطح از کاربرد را داشته باشند، غوطه ور شویم.

NFT ها غیرمتمرکز هستند و استخراج می شوند و می توانند در بالای یک بلاک چین خاص عمل کنند. هیچ مقام مرکزی نمی تواند آنها را کنترل کند و نمی تواند آنها را محدود کند یا آنها را سانسور کند یا آنها را در یک پروژه خاص قفل کند.

هر یک از این شبکه‌های بلاک چین استاندارد توکن مخصوص به خود را دارند که سازندگان NFT باید از آن پیروی کنند و این امکان ایجاد سطح بالایی از قابلیت همکاری در شبکه‌های پشتیبانی را فراهم می‌کند.

هر بلاک چین مجموعه ای از بازی ها، متاورس ها یا سایر پروژه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) خود را دارد که می توان از آنها استفاده کرد.

یک NFT از اشیاء دیجیتال استخراج می شود و نقش نمایش دارایی های دیجیتال یا غیر دیجیتال را پر می کند.

یک NFT تنها می‌تواند در هر مقطع زمانی یک مالک داشته باشد و این مالکیت اساساً از طریق شناسه منحصربه‌فرد و همچنین ابر داده‌هایی که هیچ توکن دیگری نمی‌تواند آن را تکرار کند مدیریت می‌شود.

این NFT ها از طریق قراردادهای هوشمند منعقد می شوند که مسئولیت واگذاری مالکیت و مدیریت قابلیت انتقال NFT ها را بر عهده دارند و هر زمان که شخصی یک NFT ایجاد یا ضرب کرد، می تواند کد ذخیره شده در قراردادهای هوشمند را اجرا کند.

اکنون، این فرآیند را برای هر بازی که بر روی بلاک چین اتریوم یا هر بلاک چین دیگری ساخته شده است تصور کنید، و شما سطح وسیع تری از درک نحوه عملکرد همه اینها و نحوه پیوند آن ها با یکدیگر خواهید داشت.

با داشتن NFT، چیزی که بازیکنان می توانند به سادگی با بازی کردن یا خرید آن از فروشگاه درون بازی به دست آورند. آنها اساساً این توانایی را دارند که به راحتی ثابت کنند که مالک آن هستند. هر زمان که بازیکنی یک NFT به دست آورد یا خریداری کند، مالکیت آن NFT خاص از طریق آدرس عمومی آنها به کیف پول او منتقل می شود.

رمز همچنین ثابت می کند که اصلی است و کلید خصوصی اثبات مالکیت آن است.

هیچ کس نمی تواند این NFT را به هیچ وجه دستکاری کند، و بازیکن می تواند NFT را بفروشد یا آن را برای همیشه نگه دارد، زیرا می داند که دارایی در کیف پول خود توسط بلاک چین ایمن شده است.

اکنون که همه اینها را می دانیم، واضح است که هر زمان که یک NFT در دنیای مجازی، دنیای درون بازی که بازیکن دائماً در حال بازی و تعامل با آن است، ساخته می شود، به کیف پول رمزنگاری که برای اتصال استفاده می کردند، منتقل می شود. به بازی، جایی که آنها کنترل و مالکیت کامل NFT مورد نظر را دارند.

به خاطر داشته باشید که قبل از درگیر شدن با تقریباً هر پروژه GameFi یا به عبارت دیگر، هر بازی که به فناوری بلاک چین متصل است، هر بازیکن باید ایجاد کند و سپس با کیف پول رمزنگاری خود متصل شود، کیف پولی که کنترل کاملی بر آن دارد. این جایی است که هر NFT و ارز دیجیتالی که آنها در بازی به دست می آورند منتقل می شود، بنابراین برای تجربه کلی بسیار مهم است.

در حال حاضر، پروژه هایی وجود دارد که به طور خاص برای استفاده از فناوری NFT در طیف گسترده ای از موارد استفاده توسعه یافته اند.

به عنوان یک بازیکن، می توانید زمین مجازی را در یک بازی بخرید و آن را اجاره کنید و درآمد غیرفعالی کسب کنید. همچنین می‌توانید املاک مجازی بخرید، آن را برای مدت طولانی نگه دارید و آن را به قیمتی بالاتر از آنچه که خریده‌اید بفروشید، مشابه نحوه عملکرد املاک در دنیای واقعی. بسیاری از پروژه‌ها اساساً سعی می‌کنند تجربه‌ای را که ما در دنیای واقعی دریافت می‌کنیم، در دنیای درون‌ بازی‌شان تکرار کنند، به عنوان وسیله‌ای برای ارائه سطح بسیار بالاتری از ابزار و همچنین پاداش کلی بالاتر برای هر یک از بازیکنانی که با آن‌ها درگیر هستند. 

چگونه فناوری GameFi بازی را متحول می کند

DeFi محبوبیت خود را افزایش داده است، و به دلیل این رشد، توسعه دهندگان و ذهن های خلاق به طور یکسان سعی کرده اند راه های متعددی را ارائه دهند که از طریق آن بتوانند از این فناوری برای بهبود تجربه قبلی استفاده کنند یا به بازیکنان ارائه دهند.

به عبارت دیگر، تمام NFT هایی که یک بازیکن ، می تواند فروخته شود و معامله شود.

این بدان معناست که بازیکنان می توانند زمان خود را برای انجام یک بازی اختصاص دهند و پس از آن یک توکن غیر قابل تعویض (NFT) دریافت خواهند کرد. پس از انجام این کار، می‌توانند آن کالا را با هر کالای دیگری که با انجام آن در بازار آزاد که توسط DeFi پشتیبانی می‌شود، معامله کنند یا می‌توانند مستقیماً NFT را برای ارزهای دیجیتال بفروشند.

به طور معمول، اگر یک NFT در بالای بلاک چین اتریوم ضرب شود، به عنوان مثال با استفاده از ارز دیجیتال اتر (EHT) خریداری یا فروخته می شود.

به عبارت دیگر، GameFi آزادی هایی را که قبلاً برای بازیکنان در دسترس نبود، فعال کرده است. به یاد داشته باشید، قبل از پروژه‌های GameFi، هر چیزی که یک بازیکن در بازی به دست می‌آورد، یا از طریق قهرمانی یا از طریق نبرد در میدان مسابقه، یا از طریق شکست دادن باس‌ها و غیره به دست می‌آورد، همگی به حساب او گره خورده است.

شرکت سازنده بازی کنترل کاملی روی همه آیتم ها داشت و همه آنها به یک سرور مرکزی که شرکت کنترل روی آن را در اختیار داشت، بسته شده بود.

در اینجا، در GameFi، همه چیز در راه حل های ذخیره سازی غیرمتمرکز از طریق استفاده از دفتر کل عمومی و NFT ها ذخیره می شود و همه آنها متعلق به بازیکنان فردی هستند که آنها را برده یا آنها را به دست آورده اند.

به عبارت دیگر، اگر یک بازیکن در نهایت یک آیتم را دریافت کند، اکنون کنترل کامل روی آن دارد، نه شرکت. بازیکنان همچنین می توانند مالکیت زمین را بخرند و آن را همانطور که در دنیای واقعی انجام می دهند اجاره کنند و به این ترتیب درآمد غیرفعالی برای تلاش های خود دریافت کنند. آن‌ها می‌توانند توکن‌های درون بازی را برای ایمن کردن بازی به اشتراک بگذارند و بابت انجام این کار، بازدهی ماهانه دریافت کنند. آنها می توانند توکن های خود را در استخرهای خاص قفل کنند و حتی از آنها پول بیشتری تولید کنند. در نتیجه، امکانات ارائه شده توسط پروژه های GameFi به ظاهر بی پایان است.

اکنون به بررسی برخی از محبوب‌ترین پروژه‌های GameFi یا بازی‌های DeFi خواهیم پرداخت که دارای عناصر بازی برای کسب درآمد (P2E) هستند و بر حوزه رمزنگاری تسلط دارند.

معرفی محبوب ترین پروژه های GameFi

وقتی صحبت از پروژههای Game Fi یا بازی‌هایی می‌شود که به سادگی از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) یا حتی مکانیک‌های بازی برای کسب درآمد (P2E) استفاده می‌کنند، این انتخاب بی‌پایان است.

با این حال، به‌عنوان وسیله‌ای برای توضیح بیشتر صنعت Game Fi، ضروری است که نگاهی به برخی از تجربه‌های موجود و پر رونق بازی بیندازیم تا بتوانید سطح واضح‌تری از درک نحوه کار و گره خوردن همه آن‌ها با هم داشته باشید.

ابتدا یکی از تجربه‌های جدیدتر و محبوب GameFi را مرور می‌کنیم که هم GameFi و هم SocialFi را در خود دارد.

 STEPN (GMT) 

STEPN (GMT) 

STEPN (GMT)  اساساً یک برنامه سبک زندگی وب 3 است که بر روی شبکه بلاک چین Solana (SOL) ساخته شده است. اساساً جنبه‌های بازی برای کسب درآمد (P2E) را با یک برنامه تناسب اندام ترکیب می‌کند تا دسته جدیدی به نام «حرکت برای کسب درآمد» ایجاد کند که توسط این پروژه ابداع شده است.

در این بازی GameFi، بازیکنان باید اساساً کفش‌های کتانی به شکل NFT بخرند، پس از آن می‌توانند راه رفتن، یا دویدن را شروع کنند و ارز درون‌بازی معروف به توکن ساتوشی سبز (GST) را کسب کنند.

هدف STEPN چیست ؟

هدف STEPN این است که اساساً میلیون‌ها کاربر را با پاداش دادن به تلاش‌هایشان تشویق کند تا سبک زندگی سالم‌تری را دنبال کنند. این برنامه چندین مشکل را حل می کند، مانند اثبات حرکت، که ثابت می کند کاربران در کنار یک سیستم GPS کارآمد ورزش کرده اند. علاوه بر این، STEPN حتی کاربران را از جنبه مالی با پاداش‌های ویژه تشویق می‌کند.

تمام کاری که کاربران از انجام آن متنفرند این است که برنامه را دانلود کنند، یک کیف پول بسازند، یک جفت کفش ورزشی NFT بخرند و در حالت انفرادی شروع به کسب درآمد کنند. این برنامه به خوبی اجرا شده است و نشان می دهد که چگونه GameFi در فضای رمزنگاری انقلابی ایجاد می کند.

Decentral And (MANA)

Decentral And (MANA) 

 یکی دیگر از متاورس بسیار محبوب مبتنی بر NFT شامل Decentraland (MANA) است.این پلتفرم واقعیت مجازی در بالای بلاک چین اتریوم قرار دارد و هدف آن این است که کاربران را قادر سازد اساسا محتوا و برنامه‌ها را ایجاد، تجربه و حتی کسب درآمد کنند. در این دنیای مجازی، کاربران می‌توانند زمین‌هایی را خریداری کرده و بر روی آن بسازند و پس از آن می‌توانند از طریق آن کسب درآمد کنند.

ارز رمزنگاری شده MANA بومی پروژه است و با توجه به اینکه بر روی اتریوم ساخته شده است، از استاندارد توکن ERC-20 پیروی می کند، اما برای دریافت توکن های غیرقابل تعویض (NFT) که از استاندارد ERC-721 پیروی می کنند، باید سوزانده شود. این یکی از اولین پروژه‌هایی است که اساساً “متاورس” را معرفی کرد و در 90601 قطعه زمین جداگانه تقسیم شده است که هر یک از آنها یک NFT را نشان می دهد و دقیقاً 16 متر در 16 متر یا 256 متر مربع است و می توان آن را در یک مختصات خاص در داخل یافت.

آینده بازی های بلاک چین

وقتی به  پروژه‌های ذکر شده و همچنین سایر پروژه‌های موجود در حوزه GameFi رمزنگاری نگاه می‌کنیم، واضح است که آنها ویژگی‌های مشترک زیادی دارند.

هر پروژه دارای فناوری بلاک چین زیربنایی است و هر پروژه دارای یک یا چند ارز دیجیتال است که سطح بالایی از کاربرد مرتبط با آن‌ها دارند و اکوسیستم گسترده‌تر را نیرو می‌دهند.

با این حال، هدف اصلی و دلیل اصلی ایجاد همه این بازی‌ها، بازگرداندن قدرت به بازیکنان بود. بازی بسیار بیشتر از آیتم‌های مجازی بود که روی سرورهای متمرکز باقی می‌ماندند، در نهایت متعلق به شرکت سازنده بازی بودند، و در نهایت آفلاین می‌شوند و با گذشت زمان ناپدید می‌شوند، زیرا بازی‌ها در پایگاه‌های بازیکنان کم می‌شوند و در نهایت از بین می‌روند.

با NFT ها، حتی اگر یک بازی در نهایت خراب شود، محبوبیت خود را از دست بدهد، پایگاه بازیکنان خود را از دست بدهد، یا توسعه دهندگان به سادگی شروع به پشتیبانی از آن کنند، هر یک از آیتم های درون بازی که توسط بازیکنان به دست می آید در کیف پول های رمزنگاری آن بازیکنان باقی می ماند که می تواند فروخته شود. و از طریق روند فروش آنها برای یک ارز دیجیتال دیگر، در نهایت به ارزهای فیات تبدیل می شوند و به بازیکنان ارزش زمان و تلاشی که برای بازی انجام می دهند، باز می گرداند.

با این حال، چیز دیگری که نمی‌توان دست کم گرفت این است که چگونه GameFi جان تازه‌ای را به NFTها بخشید، که بسیار بیشتر از کلکسیون‌هایی بودند که در کیف پول صاحبان و دارندگانشان بیکار بودند یا استفاده نمی‌شدند. با این حال، آنها از ابزار واقعی و استفاده در دنیای مجازی برخوردار بودند. هر NFT با دقت ساخته و تولید شد تا آمار و ویژگی‌های خاصی داشته باشد که همه آنها ارزش کلی آن را مشخص می‌کنند.

با در نظر گرفتن همه این‌ها، این سوال در ذهن بسیاری از بازیکنان و همچنین سرمایه‌گذاران وجود دارد که احتمالاً صنعت به کجا می‌رود و آینده بازی‌های بلاک چین چیست.

با ظهور Metaverse و فشار شرکت‌هایی مانند مایکروسافت و متا برای آن، واضح است که جهان‌های مجازی که ویژگی‌ها و عملکردهای موجود در دنیای واقعی را تکرار می‌کنند، آینده هستند و برخی از پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین در خط مقدم قرار دارند. این نوآوری

واضح است که آینده بازی‌های بلاک چین احتمالاً بخشی از آن متاورزها خواهد بود، جایی که بازیکنان این گزینه را خواهند داشت که همیشه در برخی فعالیت‌های مرتبط با بازی در حالی که در این جهان‌های مجازی زندگی می‌کنند، شرکت کنند.

همچنین این احتمال وجود دارد که شاهد تبدیل شدن بسیاری از فعالیت‌ها، اقلام و دارایی‌های دنیای واقعی به توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) باشیم و سیستم‌هایی در فضاهای مجازی توسعه پیدا کنند که می‌توانند سطح تجربه‌ای مشابه تجربه ما را تکرار کنند. ممکن است در دنیای واقعی ببینید

با این حال، در نهایت، تجربه‌های بازی‌های مجازی تجربیاتی هستند که در آن زمان و تلاش تک تک بازیکنان ارزشمند خواهد بود، حتی آن‌هایی که تصمیم می‌گیرند حرفه‌ای نباشند و از صنعت ورزش‌های الکترونیکی سرمایه‌گذاری کنند، اما جایی که حتی معمولی‌ترین بازیکنان می‌توانند NFT را برداشت کنند. و از آنها سود ببرند، حتی به طور بالقوه تجربه کلی بازی خود را به یک شغل تمام وقت تبدیل کنند.

همانطور که بلاک چین ها پیشرفته تر می شوند و تکنولوژی تکامل می یابد، این احتمال وجود دارد که این بازی ها و تجربیات مانع ورود به مراتب کمتری برای بسیاری از بازیکنان داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست